Food pairing – dla miłośników kulinarnych wrażeń

21 lipca 2023

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o food pairing.

Chociaż przywykliśmy do sztampowych połączeń smaków, nie oznacza to, iż zestawianie ze sobą produktów, które pozornie w ogóle się wykluczają, nie może dać ciekawych i, co ważne, smacznych wyników. Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Duży wpływ na nasz smak miało naturalnie pojawienie się w sprzedaży nieobecnych dotychczas w Polsce artykułów, jak również otworzenie się na inne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie zaskakuje. Osoby, które zagustowały w takich niebanalnych fuzjach smakowych częstokroć podejmują własne eksperymenty i samodzielnie poszukują jeszcze bardziej niezwykłych kombinacji. Żeby te aczkolwiek przyniosły spodziewane rezultaty, powinno się wcześniej wyposażyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – łączenie smaków w harmonijną, nietuzinkową całość

Jeżeli chcemy, aby nasze kulinarne poszukiwania faktycznie okazały się powodem uniesień oraz pozwalały ujawnić nowe smakowe wrażenia, warto postępować zgodnie z zasadami przyjętymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są zaledwie wskazówkami, o których należy pamiętać, aby smaki wiążą się w zgodną, choć niezwykłą całość. Najlepiej zrobimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tak tytułuje się się sztukę mieszania ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uważane są za całkiem od siebie różne. Wszelkie wytyczne food pairingu są jednakże wnikliwie przeanalizowane, a u ich podstaw leży szeroka wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą przede wszystkim obecności danych składników w stosowanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko jedzenia, lecz także napojów (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing warsztaty tylko z wykwalifikowanym szefem kuchni

Food pairing wymaga wyczucia oraz sporej fantazji, jednak to nie one okazują się najważniejsze. O wiele bardziej jest istotna wiedza z obszaru ilości konkretnych substancji w komponentach potraw oraz tego, jak reagują one z innymi związkami. Z tej przyczyny trafną decyzją będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, iż podzielenie się niezbędną wiedzą trwa z reguły kilka godzin.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]