Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

11 stycznia 2022

Szukasz pełnej oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków? Doskonale trafiłeś! Wejdź na warsztatqulinarny.pl.

Dzieci uwielbiają brać udział w gotowaniu – przystrajać ciastka bądź wybierać i przynosić składniki. Chciałabyś podsycić fascynację Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czemu warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci nie tylko zyskują przydatne umiejętności, ale także rozwijają swoją kreatywność i uczą się niezależności. A jednocześnie wspaniale się bawią. Łączenie ulubionych smaków, opanowywanie nieskomplikowanych przepisów oraz wybieranie oraz mieszanie ingredientów – całość sprawia, że dzieci z zapałem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą również brać udział rodzice, jest to tym samym doskonała okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później skosztować tego, co upichciły.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują danie główne oraz deser. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – przyrządzić pyszny makaron na słodko bądź słono, albo podjąć próbę upieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami pizzy. W czasie warsztatów dzieci przygotowują również przepyszny deser – mus z lodami truskawkowymi i kruchym ciastem. Lekcja połączona z zabawą to świetny sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych posiłków przynosi pociechom dużo szczęścia. Nawet bardzo nieposłuszne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do przystrajania tortu bądź przyrządzania smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]