Zalety jonizatora powietrza

10 lipca 2019

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne powstające się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pomyślny wpływ na nasze otoczenie i zdrowie, łagodzą niemiłe zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie oddziaływania silnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak ekrany, drukarki czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by znowu odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie ustawicznego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szkołach, biurach, instytucjach publicznych czy szpitalach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.