Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

9 czerwca 2022

Laser wysokoenergetyczny znajdziesz na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do leczenia niemal wszystkich części ciała. Nieraz jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, stłuczenia czy naderwania ścięgien. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu haluksów, ostrogi piętowej, lumbago oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]