Gdzie stosuje się urządzenia do fali uderzeniowej?

28 sierpnia 2020

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i czemu ?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko stosowana w rehabilitacji, kosmetologii, medycynie sportowej, ortopedii, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i wykazuje się wysoką skutecznością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, co zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii chorób związanych z narządami ruchu, takich jak zapalenie ścięgien, zespół bolesnego barku, bóle kręgosłupa czy kolano skoczka. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak to działa?

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie leczenia u dwóch osób jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]