Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

30 maja 2022

Laserowa korekta wzroku. Uzyskaj więcej szczegółów.

Codzienny komfort, dostęp do różnych zawodów oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie niektóre z powodów, które skłaniają wiele osób do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach bezustannie wzrasta, do czego przyczynia się zapewne niesłychanie małe niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do sporo poważniejszych problemów, ponieważ są czwartą (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekta wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać fenomenalne efekty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. W tej chwili bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego w trakcie procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki światła IR. Umożliwia to dokonanie dokładnego kształtowania, a jednocześnie zmniejsza zagrożenie uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, dokładność i małe ryzyko komplikacji. Trzeba wspomnieć też o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – lekarz może jej odmówić

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w poniektórych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza nieukończony 21 roku życia, choroby oczu jak np. zaćma, ciążę oraz karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]