Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

5 maja 2022

Szukasz wiadomości o korekcji wzroku? Dobrze trafiłeś!

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować problematyczne i nieraz niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się zabiegom korekty wzroku?

Korekta wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie starczowzroczności, dalekowzroczności, krótkowzroczności, a także szeregu innych schorzeń. Niesłychanie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną technikę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują najnowszymi aparatami diagnostycznymi, tym samym mogą rozpoznać nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem przydatnym w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry, a także innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi przypadkami, takimi jak ciałem obcym w oku lub likwidacją kaszaków.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]