Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

22 maja 2021

Dowiedz się, gdzie nabyć aparat ultradźwiękowy.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu oraz usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, ścięgien, blizn czy wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w wielu placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]