Bezpieczne wybielanie zębów

21 lutego 2020

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – nie tylko systematyczne zabiegi pielęgnacyjne

Mycie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby wybielające (żele, soda oczyszczona, paski), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia świetne rezultaty już po 3 sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się odcień zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotne jest też dobre dobranie PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej kawy przez przynajmniej kilka dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.