Badania psychologiczne dla operatorów
19 grudnia 2018
Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy dana osoba jest wstanie pracować jako kierowca widlaka tudzież innej maszyny. Mimo, że wielu badanych się ich boi, jeśli nie mamy zaburzeń psychiatrycznych, ich przejście nie może sprawić nam większych kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co powinniśmy się przygotować?
Badania operatorów – formularz
W początkowej części badania kandydat otrzymuje opracowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w różnych, czasem problematycznych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza potencjalnego kierowcy, specjalista będzie mógł stwierdzić, jak sprawnie radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego sprawność intelektualną i zdolności interpersonalne. Treść kwestionariuszy jest zależna od tego, jaką profesję wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów zwykle wywołuje ogromny niepokój, ale jej przejście rzadko bywa trudne.
Badania operatorów na przyrządach
Końcowy etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie opracowanych urządzeń. Poszczególne testy badają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Powinniśmy wiedzieć, że w niektórych przypadkach ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli badany w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego samopoczucia albo badanie wykaże, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wtedy przełożone lub – gdy przyczyną jest alkohol – także odwołane.
Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]