Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

24 sierpnia 2020

Więcej w temacie shuttersów w salonie na http://tinyurl.com/yxae4vsp

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednakże ten moduł osłony okiennic można użyć także w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła przenikającego do pokoju

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że pięknie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim sporą część dnia. W związku z tym trzeba zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie przytulne. Opcja zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co pozwala m.in. na zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć serial, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie prosta pielęgnacja

Możliwość kontroli wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. W dodatku okiennice typu shutters lepiej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]