Zalety rolet okiennych dzień i noc

18 grudnia 2018

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to też świetny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , przykładowo, w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.