Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

20 grudnia 2022

Dowiedz się więcej o urządzeniach do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do presoterapii – stymulacja cyrkulacji limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są aparaty do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie naciska na kończynę, stymulując tak krążenie chłonki. Istnieje wiele powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też niesłychanie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilny sprzęt do masażu uciskowego w domu

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło mocno na progres tych urządzeń. Współcześnie osoby często stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za sprawą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, więc bez problemu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. miażdżyca i nowotwór, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]