Tablica korkowa – przydatna w domu, biurze i szkole

26 listopada 2019

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak najczęściej stosujemy tablice korkowe?

Na ogół natrafiamy na tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i placówki, istotne informacje o planowanych wydarzeniach (olimpiadach, wizytach gości, studniówkach czy turniejach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zaaranżować wystawę rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – mali artyści będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto użyć tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, bo w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednakże pamiętać, by tablica była powieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – użyj ich w domu

Do wszystkich powyższych pomysłów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak chcemy zastosować tego rodzaju tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach aluminiowych, drewnianych bądź z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (czerwony, ciemny i jasny zielony, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, białe, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, zatem każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można wykorzystać tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w zawodach, pocztówki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A pasjonaci podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, żeby zaznaczać pinezkami odwiedzone już miasta lub kraje.