Środki do mycia elewacji skutecznie usuną farbę z murów

27 marca 2020

Więcej szczegółów o środkach do mycia elewacji

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na murach i ścianach budynków bardzo przybrał na sile. Na ogół przybierają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zwykle hasła te zawierają treści wulgarne lub rasistowskie. Nie dziwi więc, iż zarządcy lub właściciele budynków czynią co w ich mocy, by pozbyć się ich z murów. W tym celu zwykle decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania sporo pracy i jest dość kosztowne. Inną opcją jest zastosowanie środka do czyszczenia elewacji.

Jak działa preparat do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże środków bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim różnego rodzaju żywice. Ich odpowiedni skład powoduje, iż preparaty tego typu umożliwiają mycie nawet mocno porowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi oraz środowiska. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na nałożeniu ich na ścianę obiektu – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla lub wałka. Po około godzinie środek trzeba zmyć myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Dla kogo środek do usuwania farby olejnej?

Środek do usuwania farby olejnej powinien być na wyposażeniu wszystkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to zwłaszcza elewacje nieogrodzonych bloków są narażone na ataki wandali. Mały pojemnik preparatu okaże się przydatny również właścicielom domów jednorodzinnych, sklepów czy firm. Nabycie preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności przemalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]