Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

1 lutego 2019

Zobacz, gdzie zamówić środki odkażające, wejdź na http://bit.ly/2LPiWit

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki dezynfekujące – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji zazwyczaj znajdziemy aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także wiele innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]