Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

28 marca 2023

Jeśli potrzebujesz soku z kapusty, odwiedź ten adres.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan powtórnie powróciły do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też inne, dotychczas mniej popularne owoce i warzywa. Kiedy piszemy o leczniczych atutach fermentowanej żywności nie można zapomnieć również o napojach takich jak kombucza, maślanka albo rozmaitego typu zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są godne uwagi – pomagają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu ciału witaminy potrzebne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie masę związków mających korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z kapusty, ogórków bądź inny kiszonek to również kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Czemu powinno się pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na obecność bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Dodatkowo nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają poradzić sobie z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody żołądka czy niestrawność. Stanowią one też osłonę w trakcie leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]