Rolety dzień noc i zasłony – czy da się zaaranżować ten duet we wnętrzu?

29 września 2018

W trakcie aranżowania wnętrz stajemy przed wyborem: żaluzje, rolety czy zasłony? Czy istnieją przypadki, gdy te komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach wnętrzarskich znaleźliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz według tego pomysłu. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień i noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym wnętrzu: dziecięcym pokoju, salonie czy kobiecej sypialni, poza roletą możesz też w oknie powiesić firanki. Jakiego koloru? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie zdecyduj się na firankę w kolorze białym, jasnoszarym bądź kremowym. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w mocniejszym kolorze. Ożywi to pokój i będzie kontrastem lub dopełnieniem do znajdujących się tam poduszek, dywanu, mebli i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy też wiele sugestii dopasowania rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum kolorystycznym (np. brązie, beżu, bieli, szarości). Kolejny pomysł to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym wzór zasłony dobierz pasujący do stylu pokoju (modne kropki, dziecięce bohomazy, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy). Ostatnia inspiracja polega na kontraście. Intensywna roleta – zielona, niebieska, żółta – oraz delikatna zasłona: beżowa, biała, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski pomysł na aranżację pokoju. Czy masz odwagę wypróbować ten stylowy duet w swoim domu?