Rodzaje materiałów do druku 3D

11 listopada 2019

Kup materiał do drukarek 3D na cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/

CadXpert oferuje wszechstronny wybór materiałów do drukarek 3D: żywice fotopolimerowe, filamenty i inne. Materiały do drukarek 3D dzieli się na 4 kategorie:
– FDM – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu dwie podkategorie: FDM do błyskawicznego prototypowania z niezbyt kosztownych termoplastów oraz FDM dla przemysłu używane do zaawansowanej produkcji z funkcjonalnych termoplastów,
– PolyJet – utwardzane za pomocą światła UV płynne żywice fotopolimerowe,
– SLA – utwardzane promieniem lasera żywice fotopolimerowe o różnych cechach,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie.

Filament – wszechstronny termoplast w atrakcyjnej cenie

Filament to materiał wykorzystywany do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku oraz tworzywo są stosowane do testowania funkcjonalnego, jak również do błyskawicznego prototypowania z prostych do kształtowania termoplastów i seryjnej produkcji. Które filamenty są najczęściej używane w drukarkach 3D? Z reguły sięga się po łatwe do kształtowania PLA (poliestry alifatyczne), tworzywa inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) albo wyróżniające się szczególnymi własnościami (przykładowo odpornością na ogień). Technologia druku FDM daje rezultaty równe wydrukom uzyskanym przy pomocy pozostałych szeroko stosowanych metod: termoformowania lub wtrysku. Największe atuty filamentów to ogromna dostępność, ekologiczny sposób ich wytwarzania (czysty i jednocześnie nietoksyczny, więc wyprodukowane z jego pomocą prototypy mogą być wykorzystywane m.in. w biurach), jak również przystępna cena idąca w parze z wysoką jakością druku.
W asortymencie firmy CadXpert w technologii FDM znajdziemy materiały:
– inżynieryjne,
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania.

Materiały do druku 3D – o fotopolimerach

Poza filamentami, w asortymencie CadXpert znajdują się także wiele innych materiałów do drukarek 3D. Te przeznaczone do technologii Polyjet to m.in.:
– transparentne,
– imitujące polipropylen,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uważana za niezmiernie dokładną a przy tym wszechstronną technologię druku 3D. Poszczególne warstwy ciekłych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno za pomocą światła UV. Dzięki swoim cechom korzysta się z nich m.in. do tworzenia modeli odwzorowujących wyrób końcowy, inżynieryjnych, koncepcyjnych oraz anatomicznych. Z tych fotopolimerów wykonywane są także pojemniki, opakowania oraz inne artykuły codziennego użytku.
Z kolei w technologii SLA (inaczej w stereolitografii) są to między innymi materiały:
– standardowe,
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– dentystyczne.
Jakie przeznaczenie ma ciekła żywica fotopolimerowa utwardzana laserowo? Nadzwyczaj szerokie. Przede wszystkim korzystamy z niej w przemyśle i medycynie do wydruku 3D modeli koncepcyjnych i prototypów, jak również wszelakich elementów wymagających wygładzonej powłoki.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]