Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

5 kwietnia 2020

Zobacz, gdzie zamówić blachę na dach

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- i jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę trwałe.

Blacha dachowa – cechy i zalety

Blacha dachowa wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich główna okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. Aby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachodachówkę powinno się kupić w sprawdzonych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08