Płytki na elewację wytrzymają mróz, deszcz i słońce

7 grudnia 2018

Elewacja domu jest szalenie istotna z co najmniej 2 powodów. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze wpływa na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu własnego charakteru. A to najlepszy powód, by wybór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego opłaca się na nią zdecydować?

Zalety klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najmniej przychylnych warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a bogactwo dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych domów. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

Na rynku dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się zwykle w nowoczesnych budynkach.