Nowocześnie i modnie – kolorowe rolety okienne

5 stycznia 2019

Rolety okienne, ścienne oraz sufitowe wyliczane są w każdym sezonie pośród trendów na modnie i nowocześnie urządzone pomieszczenia. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalność, jak również bogactwo wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – dopasuj je do stylu pokoju?

Dobrzy producenci mogą zaoferować kilka, a czasem kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych rozmaitych modeli rolet okiennych. Rolety dzień noc, zebra i mini są dostępne w szerokim wachlarzu barw.
Dopasuj kolor zbliżony do Twojego wnętrza lub zdecyduj się na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian i dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to biel, szarość, beże i czerń. Szczególnie szarość jest elegancka i efektowna, a jednocześnie pięknie rozświetla i powiększa wnętrza.

Rolety okienne – warto znać ich standardowe wymiary

Wymiary typowych rolet okiennych mierzone są według proporcji szerokość do wysokości. Przedsiębiorstwa produkujące rolety oferują rozmiary od 35 do 140 centymetrów szerokości oraz od 116 do 230 centymetrów wysokości. Takie rolety dopasowane są do okien o standardowych rozmiarach.

Rolety okienne produkowane na wymiar

Dla klientów, którzy pragną założenia rolet, ale mają okna w nietypowym rozmiarze, świetnym produktem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeśli zatem dostępne w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich ram okiennych, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa darmowego przewężenia rolet.