Nie tylko misie – ulubione pluszaki najmłodszych

6 października 2020

Pluszak znaczy dla dziecka więcej niż zwykła zabawka. Nie tylko jest kompanem codziennych przygód, ale przede wszystkim przynosi poczucie bezpieczeństwa, jeśli w obok nie ma rodziców czy dziadków.

Pluszowe zabawki w początkowych miesiącach życia dziecka wspomagają jego rozwój społeczny oraz emocjonalny. Za ich sprawą maluchy uczą się okazywać własne emocje oraz tego, czym jest potrzeba troski o innego człowieka. Kiedy mówimy o przytulankach, natychmiastowym skojarzeniem jest na ogół miś. Jednak wszechświat tych zabawek jest bardzo szeroki i znajdziemy w nim dużo innych pluszowych zwierzątek, które najmłodsi szybko pokochają.

Pluszaki – zwierzaki znane maluchom z codziennego życia

Podczas spaceru z opiekunami maluchy błyskawicznie odkrywają, że niektóre dzieci pojawiają się z psami, a nieraz nawet kotami. Również odwiedziny u najbliższych posiadających czworonożnych pupili wzbudzają u dziecka fascynację zwierzętami i chęć bycia właścicielem swojego. I choć psy i koty to duża odpowiedzialność, może na nią przygotować dziecko odpowiednia zabawka.

Pieski

Pluszowe psiaki dostępne w Galerii Bukowski to maskotki zaprojektowane w oparciu o wygląd prawdziwych ras, m.in. sznaucera. Ich futerko, którego długość dobrana jest do rasy pieska, jest niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Z taką zabawką dziecko może bawić się w wychodzenie z pluszowym pieskiem na spacer bądź karmienie o określonych porach, co spowoduje, że po pewnym czasie nauczy się systematyczności i właściwej opieki nad swoim prawdziwym zwierzątkiem.

Kociaki

Inne uwielbiane przez maluchy pluszaki wyglądające jak zwierzęta domowe to kotki i króliczki, z których te drugie cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród dziewczynek. Cechą reprezentatywną oryginalnych pluszowych kotków uszytych w Galerii Bukowski są ich wąsy, które odwrotnie do większości zabawek nie są zrobione z tworzywa sztucznego, a z miękkiego sznurka. Również ich nosy i uśmiechy są haftowane nicią. Pluszaki-koty szyte są w 2-ch rozmiarach – te małe posiadają cechy kociaków, a duże – dorosłych zwierząt. Różnicę można dostrzec nie tylko po mordkach zabawek, ale też po ich sylwetce.

Króliki

Pluszowe króliki to tymczasem seria zabawek, w której zarówno dzieci, jak i nastolatki, znajdą swojego ulubieńca. Maluchy szaleją za miękkimi Kanini, z okrągłymi brzuszkami oraz pociągłymi, zwisającymi słuchami. Z królików tych można stworzyć pełną rodzinę, bo dostępne są one w 2-ch wielkościach – 15 oraz 25 cm. Chłopcy z pewnością polubią króliczych przyjaciół z wytworną kokardą, a dziewczynki małe i duże króliczki z rodziny Princess. Tymczasem rodzice, którzy są przeświadczeni, że króliki zapewniają miłość i kreatywność, mogą przypiąć do kluczy maleńki mięciutki breloczek.

Galeria Bukowski - pluszaki
Galeria Bukowski – pluszaki

Pluszowe leśne zwierzaki

Następną grupą pluszaków są te, przypominające dzikie zwierzęta. Maluchy mogą założyć w swoim pokoju puchaty ogród zoologiczny, w którym znajdą się np. pandy czy pingwiny, i tak spędzać mnóstwo godzin bawiąc się z rodzicami. Niemało kochanych przez dzieci maskotek to również zwierzęta kojarzące się z wiejską sielanką, np. różowe świnki, a także te zamieszkujące polskie lasy, jak jeże bądź sówki. Te ostatnie mogą być znakomitym prezentem dla siedmiolatków rozpoczynających naukę. Sowy są wszak uosobieniem oświaty i – postawione na biurku – będą emocjonalnym wsparciem dla uczniów.

Kupuj bezpieczne pluszaki wysokiej jakości

Wybierając pluszaki dla dzieci, zwłaszcza najmłodszych z nich, powinno się wziąć pod uwagę nie tylko samo ich wzornictwo, ale także to, czy są bezpieczne oraz jakość ich produkcji. Pluszaki dla naszych maluchów powinny bezwarunkowo spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy winny być trwałe, a surowce, z których są wyprodukowane, nie może uczulać. Rodzic musi również upewnić się, czy zabawka nie ma małych, plastikowych detali, które mogłyby się odkleić i zostać zjedzone przez dziecko.