Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?

24 października 2020

Odpowiedni stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użyciu. Należy również mieć na uwadze, iż stanowi on ciekawy detal wystroju domu. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu typów stolików. Jaki jednak będzie najbardziej odpowiedni?

Jak dobrać stosowny stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika warto rozważyć kilka kwestii. W jakim stylu jest utrzymane wnętrze mieszkania? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w trakcie picia kawy czytamy np. czasopisma bądź książki? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam podjęcie decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy cenią sobie optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem możemy nie tylko efektywnie wykorzystać niedużą przestrzeń pomieszczenia, ale również bez trudu utrzymać w nim porządek. Warto przemyśleć również kupno modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, warto rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te prostokątne. Kreatywne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno wygodne, jak i świetnie się prezentują.

Popularnością cieszą się też stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego stoliki w formie hexagonu można swobodnie zestawiać z większą liczbą części. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę z gośćmi, poleca się ławy lub stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to można rozważyć kupno stolika z ponownie przetworzonych materiałów, na przykład wykonanego z palet. Niebanalną alternatywą jest użycie drewnianego pieńka czy zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na poziomu siedziska, a więc ok. 45-50 centymetrów. Jeśli chcemy postawić go z boku sofy, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.