Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

19 lutego 2020

Jeśli chcesz zamówić mopy profesjonalne, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo łatwym zadaniem – niezbędne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o sporą powierzchnię bądź nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, aby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Niemal jednakowo ważne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas mycia podłóg. W trakcie sprzątanie rozległych powierzchni warto używać zestawu wiadro plus mop.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]