Montaż bagażnika dachowego zostaw specjalistom

15 stycznia 2020

Chcesz kupić bagażniki bazowe? Wejdź na ebagaznik.pl

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu sprzęty. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność auta znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale także nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednak na uwadze, by dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem rowery, kajaki czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]