Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

26 marca 2019

Dowiedz się, gdzie zamówić kontener KP 7, wejdź na ekombud.pl

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże wiele rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy drzwi i okien, a także gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]