Maseczka ochronna – kiedy i dlaczego jest nam niezbędna?

11 maja 2020

Dowiedz się, gdzie nabyć maskę ochronną

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się tylko z medykami lub grupami turystów zwiedzającymi Polskę. W ostatnim okresie z uwagi na szerzące się okresowo niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te, których można używać kilkukrotnie, są coraz częściej zakładane przez Polaków.

Do czego używana jest maska ochronna na twarz?

Maski na twarz osłaniają usta oraz nos, dzięki czemu prawdopodobieństwo dostania się zarazków i wirusów do organizmu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maseczki wyposażone są w transparentną plastikową przyłbicę, która chroni całą twarz, a zwłaszcza oczy, przez które również może dochodzić do zarażenia. Maski na twarz powinny być stosowane przez pielęgniarki, lekarzy oraz ratowników, którzy są szczególnie narażeni na bezpośrednią, ciągłą styczność z ludźmi aktywnie zarażającymi. Zdrowym ludziom takie maski posłużą do osłony przed niebezpiecznymi zarazkami w trakcie korzystania z transportu publicznego lub codziennych zakupów. W czasie zagrożenia zachorowaniem na niezmiernie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 stało się to poniekąd koniecznością.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do codziennego używania?

Maseczki powinny być wygodne oraz umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Maska musi mieć styczność z twarzą włącznie nie drażniącą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Poleca się kupować maseczki ochronne, które są wyjałowione przed zapakowaniem i które wytwarzane są z używanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektóre maseczki służą do wielokrotnego użytku, naturalnie pod wymogiem zachowania wskazówek znajdujących się w załączonej do opakowania instrukcji.

Nasza lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]