Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

16 października 2019

Kup listwy drewniane

Wydają się niewiele znaczącym detalem, jednak ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają najniższe partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający powód, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale współgra z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]