Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

9 maja 2022

Szukasz lampy solnej? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po Europie, a nieraz nabywamy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne ładnie się prezentują i bez trudu można je dobrać do aranżacji mieszkania, gdyż są dostępne w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył kamiennych o jednakowych kształtach i siatce krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, np. kuli czy też walca.

Skąd wynika powodzenie lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te wytwarzane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest kojące i delikatne, stąd rekomenduje się kupienie ich ludziom cierpiącym na stres albo bezsenność, gdyż przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a duże bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]