Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – czy warto używać?

14 czerwca 2019

Sprawdź, gdzie kupić kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Także młodzieńcza skóra bez problemów wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić naturalne procesy wyniszczania się tkanek i tym samym dłużej utrzymać je w dobrym stanie. W głównej mierze ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie nieestetycznych zmian, pośród których wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. W związku z tym tak istotne jest, żeby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do typu skóry oraz wieku. Na szczęście nie będzie to trudne, bowiem na rynku obecne są kosmetyki dostosowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co znajduje się w ich składzie?

Jednym z najważniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków zawierają mocznik – komponentłączący cząstki wody i w ten sposób uniemożliwiający jej utratę, a ponadto zmiękczający skórę. Kosmetyki tego typu mają w składzie też ceramidy – tłuszcze, które także przeciwdziałają utracie wody dzięki temu, że wypełniają przestrzenie między komórkami skórnymi. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. We właściwym stężeniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne szkodliwe elementy, a poza tym umożliwia składnikom odżywczym wniknąć w głąb.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy na zmarszczki dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest konkretny preparat. Przy jego doborze warto również mieć na uwadze, do pielęgnacji jakiej części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się składem od kremu pod oczy albo do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]