Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

22 marca 2020

Sprawdź, gdzie kupić kontenery otwarte, wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się ogromną wytrzymałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne oraz niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą też kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i przechowywania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]