Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

12 kwietnia 2019

Nie poszukuj już więcej! Tutaj kupisz toczki do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie atesty oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]