Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

28 września 2020

Chcesz nabyć kapsułki do kawy? Sprawdź cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Dzisiaj do wszystkich modnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]