Kapsułki do ekspresu Nespresso – są do nich zamienniki

22 maja 2020

Jeśli chcesz zamówić kapsułki do Nespresso, skieruj się tutaj

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych sympatyków. Współcześnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Trieste, Venezia oraz Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy prażonych orzechów. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Carmel oraz Chocolate.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą przeważnie 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]