Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

29 września 2019

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie urządzenia od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło 3 dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i maszyny. Ocenia się, iż korzystając z drukarek 3D i innych produktów Stratasys można zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony nawet o 90%. Kluczowe założenia pracy specjalistów marki Stratasys to zapewnianie najwyższej klasy urządzeń i usług, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest formą technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się intuicyjną obsługą i funkcjonalną konstrukcją. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, w związku z tym można ekspresowo wydrukować jednakowe makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w różnorodnych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny i precyzyjny, a w czasie procesu wydruku nie tworzą się wypaczenia czy przesunięcia warstw.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]