Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

24 listopada 2020

Kwestia zanieczyszczenia powietrza zagościła już w świadomości zwykłego mieszkańca Polski i rzadko jest lekceważona. Polacy zdają sobie sprawę, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie zostaną wdrożone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w polskich sklepach

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo występowania wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój licznych chorób układu oddychania podatni są najczęściej mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich oraz terenów w pobliżu fabryk wydalających do atmosfery znaczne ilości owych pyłów. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu zminimalizować szkodliwe oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak m.in. Meaco, Wood’s czy Airdog, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na naszym rynku. Co kluczowe, poza eliminacją z atmosfery zanieczyszczeń, często mają one też inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego łatwo kupimy urządzenie właściwe do określonej kubatury mieszkania. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego bez wysiłku daje się przesunąć je pomiędzy pokojami. Oprócz usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz zarazki, które mogą powodować rozmaite reakcje uczuleniowe lub choroby, jak również groźny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym zapewnia spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze mają również czujniki alarmujące o wysokim stężeniu CO2. Kupno oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.