Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

13 lipca 2019

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pomaga to regulować ilość światła docierających do mieszkania. Tradycyjnie do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich latach coraz częściej wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W większości z nich dostaniemy również wszystkie niezbędne akcesoria, tj. kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne, rozety czy karnisze metalowe. W jednym sklepie jesteśmy w stanie dobrać pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na takich roletach dość łatwo zbiera się kurz, gdyż wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, by dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistów.