Czym jest antena satelitarna?

14 listopada 2018

Znaczna część z nas ma we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Mimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy raz na jakiś czas zobaczyć ciekawy film lub dokument telewizyjny. By odbiór programu był możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment znajdziemy w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która bardzo często określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można więc odbierać wciąż nadzwyczaj lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporego odsetka odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyróżnia się parę typów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się konkretnymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie na ogół konsumenci stosują jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej jakości antena satelitarna będzie mogła służyć długo.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, aby bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba także wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwej pozycji. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy lub posiadający pojedyncze pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]