Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne drewniane?

26 czerwca 2020

Zamów drzwi drewniane

Drzwi zewnętrzne mają kilka funkcji – strzegą przed kradzieżą, ochraniają mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i izolują od hałasu docierającego z ulicy. Z jakiego powodu opłaca się wybrać drewniane drzwi wejściowe? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne nie ulegają zniekształceniu

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najistotniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi wejściowe już od dawna cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoją trwałość oraz parametry techniczne. Naturalny materiał wygląda rewelacyjnie i można go wykończyć na kilka sposobów. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi wejściowe cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że w domu daje się odczuć komfort termiczny, a jednocześnie koszty ogrzewania nie są zbyt wysokie. Kupując drzwi do mieszkania wypada wziąć pod uwagę modele o przekroju 68 mm albo 92 mm. Z uwagi na swoje cechy znacznym popytem cieszą się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna trójwarstwowo klejonego – nie ulegają zniekształceniu i uszkodzeniom mechanicznym, więc wspaniale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne zewnętrzne drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

A może dwuskrzydłowe drzwi wejściowe?

W sprzedaży można znaleźć też drzwi drewniane na wymiar, które są niezbędne w razie posiadania nienormatywnych otworów drzwiowych. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to propozycja dla tych, którym zależy na nieprzeciętnym designie. Jeżeli poszukujemy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, warto zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które realizuje indywidualne wzory na zamówienie, a przy tym daje długą gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić pięknie prezentujące się szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą również wybierać spośród rozmaitych typów szyldów. Prócz walorów estetycznych, należy też uwydatnić inne przymioty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Ciężko je wyłamać, gdyż obecnie często wyposażone są w systemy antywłamaniowe. Gwarantuje to mieszkańcom wysokie bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są wyposażone także trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. Aby osłonić zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji stosuje się impregnaty wysokiej jakości.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]