Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

1 lutego 2019

Poszukujesz sztylp? Koniecznie odwiedź ten adres

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wykonane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Tym samym są zalecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]