Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

23 grudnia 2023

Dowiedz się więcej o okiennicach ozdobnych na skyshutters.pl.

Urządzając pokój, na ogół nie przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli firanki oraz zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi garderoby – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek lokatorów. Wykonuje się je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także PCV. Shuttersy zakłada się w głównej mierze na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach widuje się wciąż sporadycznie, ale większa część z nas na pewno kina lub telewizji, gdyż tego typu okiennice są bardzo popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Wewnętrzne okiennice shutters nadają pomieszczeniom bardzo wytworny wygląd

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko świetnie się prezentują, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie regulować użycie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma przeważnie przeszkód, żeby umieścić je na przeważającej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle gustowny wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Należy też podkreślić, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez użycia łańcuszków, co właściciele psotliwych zwierzaków oraz rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]