Buty jeździeckie – jakie wybrać?

17 maja 2020

Chcesz nabyć buty jeździeckie? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeżeli dostrzega się spore walory tej dziedziny sportu. Główne z nich to: ćwiczenie dobrej postury, rozwój wszystkich układu mięśniowego, a także poprawienie kondycji. Poza tym ma pozytywnie działa na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i likwiduje napięcie. Aby jednak całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy odpowiednio wybrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona części lub całej nogi

Wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają tylko za kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego zapewniają osłonę całej nodze, redukując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań i siniaków. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich zakup, powinno się nie zapominać o tym, by wyposażyć się także w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z jakich surowców wykonuje się buty do jazdy konnej?

Podczas zakupów butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z którego są one wykonane. W sklepach znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych zamienników. Skóra jest z pewnością droga, ale warto się na nią zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Zalecane są w szczególności buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybko osiąga pożądany kształt. Skóra bydlęca wypada nieco gorzej, natomiast jej atutem jest niewygórowana cena.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]