Biokominki stojące zapewnią wiele możliwości aranżacyjnych

6 grudnia 2019

Gdy przybliżają się zimne miesiące czasem marzymy o tym, by ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, że żyjąc w mieście jest to niemożliwe, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie pasują biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to wspaniałe rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy eleganckich hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, bowiem stosowane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, skutkiem tego ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, aby zapewnić mu stosowną cyrkulację powietrza, bowiem spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości dwutlenku węgla. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się zima albo jeśli zechcemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, szczególnie tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one też niezwykle stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie generuje tak dużej dawki ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego stylu mieszkania

Spektrum biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych barwach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim wzornictwem tradycyjny kominek. Ci, którzy urządzili dom w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o obłym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz większe biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są wyposażone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są słynni i uznani projektanci.