Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

6 października 2018

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Zalegający katar może prowadzić do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, spływa po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się niebezpieczny dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak odciągać katar aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do gruszki. Inną metodą jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie dużą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa do odkurzacza

To rozwiązanie może budzić zdziwienie wielu rodziców. Tymczasem jest to o wiele skuteczniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej 800–1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu flegmy 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).