Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

22 lutego 2023

Potrzebujesz anteny naziemnej? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był niepotrzebnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie wyjątkowo duży. W sklepach znajdują się pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, charakteryzują się również niezwykłą odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zamontować. Powinno się pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]