Uchroń swoją witrynę przed filtrem w Google za nienaturalne linki

10 listopada 2018

Nienaturalne linki przychodzące są kluczową przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może być nałożony ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych negatywnych konsekwencji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie nadmiernej ilości fraz kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Naruszają one zasady rzetelnego pozycjonowania opracowane przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją witryny w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią wpisów marketingowych najeżonych licznymi frazami. Szerzy się także zjawisko kupowania linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieuczciwe praktyki zostaną odkryte, a to łączy się ze znacznym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, czsem aż o 30 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że gdy na portal zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie gwarantuje pełnego powodzenia. Jeśli chcemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – skierujmy swoje kroki do doświadczonej firmy SEO. Specjaliści automatycznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko doświadczonym podmiotom.