Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

13 kwietnia 2020

Sprzątanie piwnicy bądź strychu, remont mieszkania, prace w ogrodzie, przebudowa czy też budowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeśli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dopasowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zapewnić transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest również często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to też najlepsza metoda na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, parkingów, boisk czy dróg wewnętrznych.