Wywóz i utylizacja starych mebli

13 października 2019

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ sprawdzisz, kto oferuje odbiór starych mebli

Każdy z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie chcemy się pozbyć. Aby nie zajmowały powierzchni domu, zazwyczaj przenosimy je do komórki lokatorskiej, na strych bądź do piwnicy. Rzecz jednak w tym, iż po kilku latach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż normalne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania dogłębnego sprzątania, będącego okazją do tego, by uwolnić się od nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często planujemy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, strychu i domu.

Odbiór mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, połamane meble, elementy stolarki okiennej czy sprzęty elektroniczne nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalny recykling zebranych odpadów. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć oferują również profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Stare meble, jeżeli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie muszą być porzucone na wysypisku lub zostać spalone. Po zdemontowaniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą być ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, polega w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem służą do złożenia kolejnych biurek, krzeseł lub regałów.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]