WordPress – komu powierzyć opiekę nad stroną www na tym CMS-ie?

26 maja 2021

Więcej szczegółów o aktualizacji WordPressa.

WordPress, który został opracowany głównie jako platforma blogowa, w mgnieniu oka stał się jednym z najbardziej popularnych CMS-ów. Dzięki temu, iż bez przeszkód można przyswoić sobie zasady jego obsługi, a jednocześnie jest szybki, wykorzystuje się go w tej chwili do projektowania sklepów e-commerce i wymyślnych stron firmowych. Aczkolwiek ten CMS bywa powodem nieprzyjemnych niespodzianek, toteż istotną i konieczną usługą staje się opieka techniczna nad stroną www.

Z jakiego powodu zaleca się polecić opiekę nad stroną specjaliście?

Posiadanie strony internetowej na aktualnej wersji WordPressa jest z pewnością nadrzędnym warunkiem jej bezpieczeństwa. Nieraz jednakże firmy po uruchomieniu strony zapominają o okresowym wdrażaniu nowych edycji CMS-a bądź aktualizacji stosowanych wtyczek, przez co wystawiają witrynę na zainfekowanie przez wirusymalware czy ataki hakerów. W dodatku, pomimo że WordPress jest dość nieskomplikowanym CMS-em, jego aktualizacja może wiązać się z nieprzewidzianymi trudnościami z poprawnym działaniem sklepu czy strony. Wobec tego konieczne jest, żeby działanie to realizowała zawsze osoba obeznana z WordPressem, a jeżeli nie mamy w przedsiębiorstwie działu technicznego, zaleca się powierzyć opiekę nad stroną internetową zewnętrznemu znawcy.

Aktualizacja WordPressa – usługa dla przedsiębiorstw oraz blogerów

Oferta opieki technicznej nad stroną internetową to usługa kierowana głównie do klientów biznesowych, zarówno niewielkich jak i dużych firm, którym zależy na poprawnym oraz trwałym funkcjonowaniu ich strony, a także zabezpieczeniu jej baz danych i zasobów. Oferta ta potrzebna jest też blogerom i freelancerom utrzymującym prywatne strony internetowe. W bazowym pakiecie oferty znajduje się wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych, przeprowadzenie aktualizacji CMS-a i likwidowanie następstw cyberataków. W bardziej rozbudowanych pakietach oferowane są również rozmaitego rodzaju monitoringi (przykładowo logowań użytkowników, zmian wtyczek oraz zmian zawartości).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]